Cztery podobnie śmieszne historie - recenzja wydania DVD "Pozycja obowiązkowa"

Bardzo często takie filmy, jak „Pozycja obowiązkowa” są wręcz wskazane dla każdego, kto niestety nie miał ostatnio szczęścia do dobrych i sprawdzonych komedii. Propozycja Bill’a Holdermana jest jak najbardziej wskazana do rozpatrzenia. Zapewnia wiele śmiesznych do rozpuku chwil, do których będziecie jeszcze nieraz wracać ze łzami w oczach.

++

Na sukces filmu Bill’a Holdermana pracowało bardzo dużo osób. Przede wszystkim każda kwestia i dialog został rozplanowany we współpracy reżysera z Erin Simms. Po obejrzeniu obrazu każdy widz ma na pewno wrażenie o tym, jak skrupulatnie analizowana była każda scena. Cel tych starań był oczywiście bardzo prosty. Jaki? Otóż chciano przede wszystkim naszpikować „Pozycję obowiązkową” jak największą ilością przezabawnych gagów. Za to należy się duży ukłon w stronę realizacji ze strony reżysera oraz scenarzysty.

Omawiając kadrę pracującą nad tym naprawdę dobrym należy oczywiście uwzględnić samych aktorów, a przede wszystkim aktorki! Cztery główne role zostały zagrane przez: Diane Keaton (Diane), Jane Fonda’e (Vivian), Candice Bergen (Sharon) oraz Mary Streenburgen (Carol). Każda kobieta jest osobną historią okraszoną mnóstwem prywatnych problemów, które ostatecznie zbiegają się mimo wszystko do jednego – seksu.

++

Główne bohaterki w codziennych gonitwach za karierą, wnukami lub innymi priorytetami zapominają właśnie o sobie. Jednak w pewnym momencie następuje przełom i nagle każda zaczyna myśleć o sobie, przecież każdemu należy się coś od życia. Oczywiście cały proces przemiany oraz wprowadzania zmian w ich prywatne życie jest okraszony całym mnóstwem śmiesznych momentów oraz sytuacji, z których nie sposób się nie śmiać. Cała ekipa klubu książki jest bardzo bardzo dobrą reprezentacją pod względem kunsztu aktorskiego. Dlatego aktorzy podobnie, jak pozostali twórcy, mogą być z siebie bardzo dumni, bo to wszystko naprawdę wyszło.

Komedie oczywiście zapewniają zawsze całe mnóstwo śmiechu, jednak warto jest dostrzegać to, co bardzo często autorzy zamieszczają między wierszami. Główne bohaterki są przykładem różnych kobiet, które na nowo chcą wrócić do swoich dawnych namiętności. Bardzo często w życiu pojawia się moment, kiedy myśli się o wszystkich dookoła, a nie dostrzega się niestety samego siebie, co później może skutkować właśnie wypaleniem zawodowym lub uczuciowym.
Ocena recenzenta
4.0/5
Pozycja obowiązkowa (2018)
Book Club
Ocena użytkowników:
brak (0 głosów)
reżyseria: Bill Holderman
scenariusz: Bill HoldermanErin Simms
gatunek: Komedia
produkcja: USA
premiera: 25 maja 2018 (Polska) 17 maja 2018 (świat)
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 cze 2019, 03:43 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka