• Królestwo Niebieskie

  Królestwo Niebieskie (2005)

  [tab]W roku 1186 założone przez krzyżowców Królestwo Jerozolimy rozdzierały wewnętrzne spory, a jego istnieniu zagrażał rosnący w siłę arabski dowódca, Saladyn. Do Jerozolimy przybywali młodzi rekruci z Europy. Jednym z nich jest Godfrey, rycerz wracający do Francji w celu pozyskania nowych zołnierzy. Ale przyświeca mu tez inny cel - chce odnaleźć swojego syna z nieprawego łoża, który mimo początkowych odmów, w końcu decyduje się wyruszyć z ojcem do Ziemi Swiętej.

 • Król Skorpion

  Król Skorpion (2002)

  [tab]Trzy tysiące lat przed naszą erą, bezwzględnie ambitny człowiek o imieniu Memnon chce zapanować nad rozproszonymi ludami pustyni. Zgromadzona pod jego dowództwem armia przetacza się przez góry i równiny, podbijając i biorąc w niewolę wszystkich tych, którzy uszli spod jej mieczy. Ostatnim wrogiem Memnona okazuje się być zespół plemion pustyni, który wraz z arkadyjczykiem Mathyusem postanawia sprzeciwić się władcy zła.

 • Król Artur

  Król Artur (2004)

  [tab]"Król Artur" to film, na który czekałem z nieukrywanym utęsknieniem. Zachęcony przez bardzo ciekawy trailer, zignorowałem opinie krytyków, którzy w większości twierdzili, że owy obraz to spektakularna klapa. Po obejrzeniu muszę powiedzieć, że trochę przesadzili. Bo "Król Artur" z pewnością wyśmienity nie jest, ale nazwanie go klapą to absolutne nieporozumienie.

 • Kręgosłup Diabła

  Kręgosłup Diabła (2001)

  [tab]Hiszpania, koniec lat 30. Kraj objęty jest wojną domową. 12-letni Carlos trafia do sierocińca Santa Lucia, którym opiekują się wspierający republikanów nauczyciele. Jako nowy spotyka się z agresją dawnych mieszkańców domu. Okazuje się, że miejsce to skrywa niejedną tajemnicę. Krótko po przybyciu do sierocińca, chłopcu ukazuje się duch zamordowanego tu małego chłopca...

 • Kod da Vinci

  Kod da Vinci (2006)

  [tab]Każdy, kto odwiedza duże portale internetowe, słucha radia, ogląda telewizję, albo chociażby chodzi do kościoła, usłyszał o skandalu, jaki na całym świecie wywołał "Kod Leonarda da Vinci". Autor powieści, Dan Brown, szybko stał się głównym przeciwnikiem armii dowodzonej przez naszego słynnego ojca prowadzącego. Historia opowiedziana w książce sugerowała bowiem między innymi, że Maria Magdalena była żoną Jezusa, a Święty Graal to nic innego jak jej relikwie. Stało się to, co było nieuniknione - w wielu kręgach Brown został okrzyknięty bluźniercą. Niektórzy zaczęli doszukiwać się w tym prawdy. Inni w to uwierzyli. Nie zważano nawet na fakt, iż sam autor nazywa treść swojej książki 'fikcją literacką'. Sprawa nabrała jeszcze większego rozgłosu, gdy do kin weszła ekranizacja. Kościół Katolicki nawoływał do bojkotu filmu. Ja, mimo iż uważam się za osobę wierzącą, zignorowałem to i udałem się do kina. Niestety jednak stało się tak, że obejrzałem obraz Rona Howarda, nie przeczytawszy uprzednio książki. Trudno mi więc oceniać "Kod da Vinci" jako ekranizację. A jeśli chodzi o sam film - to mimo iż nie oczekiwałem po nim wiele, nie zawiodłem się.

 • Klucz do Koszmaru

  Klucz do Koszmaru (2005)

  [tab]Będąc niedawno na doskonałym "Batman: Początek" miałem okazję widzieć bardzo interesujący trailer. "Klucz do Koszmaru", bo taką nazwę nosił zapowiadany film, to jeden z takich obrazów, w którym mamy do czynienia ze starym domem, jego intrygującymi mieszkańcami oraz tajemnicą, kryjącą się pośród jego ścian.

 • Klątwa El Charro

  Klątwa El Charro (2004)

  [tab]Slasher to niezwykle popularna w ostatnim czasie odmiana horroru. Nie wiedzieć czemu, filmy, w których mamy do czynienia z jednym mordercą, któremu na ostrze nasuwają się coraz to kolejne ofiary, coraz bardziej podobają się współczesnym widzom. Nic więc dziwnego, że twórcy starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i tworzą coraz to kolejne obrazy. Jednym z nich jest "Klątwa El Charro" w reżyserii Richa Ragsdale'a.

 • King Kong

  King Kong (1976)

  [tab]W chwili gdy piszę te słowa, temat King Konga, ogromnej i przerażającej małpy z afrykańskiej dżungli jest niezwykle aktualny. Miesiąc temu bowiem na ekrany polskich kin weszła kolejna produkcja filmowa z Kongiem w roli głównej, tym razem w reżyserii doskonałego reżysera Petera Jacksona, znanego wszystkim głównie z ekranizacji Władcy Pierścieni. Tuż przed premierą najnowszego dzieła Jacksona, czasopismo "Naj" uraczyło swoich czytelników bardzo ciekawym dodatkiem. Do gazety dołączono słynny film Johna Guillermina z 1976 roku, przez wielu uważany za najlepszy powstały dotychczas obraz przedstawiający przygody kolosalnej małpy.

 • Ja, Robot

  Ja, Robot (2004)

  [tab]Miałem wielkiego farta, że zdołałem obejrzeć ten film w kinie. Jako, że do lepszych kin mam sporo ponad dwadzieścia kilometrów, nie było czasu żeby się do któregoś z nich udać. Szczęśliwym trafem jednak, z całą bandą znajomych, pojechaliśmy do kina w ostatni dzień emitowania seansów.

 • Inni

  Inni (2002)

  [tab]Zamiast tradycyjnych dla mnie wstępów, na początku powiem tylko, że "Inni" to jeden z niewielu horrorów, które potrafiły mnie naprawdę przestraszyć. Dawno nie było tak przerażającej produkcji.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 wrz 2018, 18:13 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka