• Kod da Vinci

  Kod da Vinci (2006)

  [tab]Każdy, kto odwiedza duże portale internetowe, słucha radia, ogląda telewizję, albo chociażby chodzi do kościoła, usłyszał o skandalu, jaki na całym świecie wywołał "Kod Leonarda da Vinci". Autor powieści, Dan Brown, szybko stał się głównym przeciwnikiem armii dowodzonej przez naszego słynnego ojca prowadzącego. Historia opowiedziana w książce sugerowała bowiem między innymi, że Maria Magdalena była żoną Jezusa, a Święty Graal to nic innego jak jej relikwie. Stało się to, co było nieuniknione - w wielu kręgach Brown został okrzyknięty bluźniercą. Niektórzy zaczęli doszukiwać się w tym prawdy. Inni w to uwierzyli. Nie zważano nawet na fakt, iż sam autor nazywa treść swojej książki 'fikcją literacką'. Sprawa nabrała jeszcze większego rozgłosu, gdy do kin weszła ekranizacja. Kościół Katolicki nawoływał do bojkotu filmu. Ja, mimo iż uważam się za osobę wierzącą, zignorowałem to i udałem się do kina. Niestety jednak stało się tak, że obejrzałem obraz Rona Howarda, nie przeczytawszy uprzednio książki. Trudno mi więc oceniać "Kod da Vinci" jako ekranizację. A jeśli chodzi o sam film - to mimo iż nie oczekiwałem po nim wiele, nie zawiodłem się.

 • Klucz do Koszmaru

  Klucz do Koszmaru (2005)

  [tab]Będąc niedawno na doskonałym "Batman: Początek" miałem okazję widzieć bardzo interesujący trailer. "Klucz do Koszmaru", bo taką nazwę nosił zapowiadany film, to jeden z takich obrazów, w którym mamy do czynienia ze starym domem, jego intrygującymi mieszkańcami oraz tajemnicą, kryjącą się pośród jego ścian.

 • Klątwa El Charro

  Klątwa El Charro (2004)

  [tab]Slasher to niezwykle popularna w ostatnim czasie odmiana horroru. Nie wiedzieć czemu, filmy, w których mamy do czynienia z jednym mordercą, któremu na ostrze nasuwają się coraz to kolejne ofiary, coraz bardziej podobają się współczesnym widzom. Nic więc dziwnego, że twórcy starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i tworzą coraz to kolejne obrazy. Jednym z nich jest "Klątwa El Charro" w reżyserii Richa Ragsdale'a.

 • King Kong

  King Kong (1976)

  [tab]W chwili gdy piszę te słowa, temat King Konga, ogromnej i przerażającej małpy z afrykańskiej dżungli jest niezwykle aktualny. Miesiąc temu bowiem na ekrany polskich kin weszła kolejna produkcja filmowa z Kongiem w roli głównej, tym razem w reżyserii doskonałego reżysera Petera Jacksona, znanego wszystkim głównie z ekranizacji Władcy Pierścieni. Tuż przed premierą najnowszego dzieła Jacksona, czasopismo "Naj" uraczyło swoich czytelników bardzo ciekawym dodatkiem. Do gazety dołączono słynny film Johna Guillermina z 1976 roku, przez wielu uważany za najlepszy powstały dotychczas obraz przedstawiający przygody kolosalnej małpy.

 • Ja, Robot

  Ja, Robot (2004)

  [tab]Miałem wielkiego farta, że zdołałem obejrzeć ten film w kinie. Jako, że do lepszych kin mam sporo ponad dwadzieścia kilometrów, nie było czasu żeby się do któregoś z nich udać. Szczęśliwym trafem jednak, z całą bandą znajomych, pojechaliśmy do kina w ostatni dzień emitowania seansów.

 • Inni

  Inni (2002)

  [tab]Zamiast tradycyjnych dla mnie wstępów, na początku powiem tylko, że "Inni" to jeden z niewielu horrorów, które potrafiły mnie naprawdę przestraszyć. Dawno nie było tak przerażającej produkcji.

 • Hostel

  Hostel (2005)

  [tab]Zanim wybrałem się do kina na "Hostel", miałem przyjemność, lub jak kto woli - nieprzyjemność, przeczytać wiele niepochlebnych, niekiedy wręcz druzgocących opinii na temat tego filmu. Dzień przed zaplanowanym już od dłuższego czasu wyjazdem do Multikina, dostałem recenzję od Logana, która bynajmniej również "Hostela" nie chwaliła. Nie zraziło mnie to jednak - mimo wszystko chciałem się przekonać, czy to, co według opinii mas zawierał ten obraz - czyli brutalność, nadmierne rozerotyzowanie i nienajlepsza wizja naszych południowych sąsiadów, zostało produkcji Eli'ego Rotha słusznie zarzucone.

 • Hero

  Hero (2002)

  [tab]Umieszczając płytkę z "Hero" w odtwarzaczu DVD, miałem nadzieję, że zobaczę oryginalny, przejmujący i efektowny film, który będzie czymś na kształt chińskiej wersji "Ostatniego Samuraja". Byłem też ciekaw, jak będzie wyglądało największe kinowe przedsięwzięcie, którego w tamtym kraju kiedykolwiek się podjęto. Ostatecznie jednak jest to obraz rzeczywiście oryginalny, i efektowny. Niestety, niezbyt przejmujący.

 • Harry Potter i Kamień Filozoficzny

  Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001)

  [tab]"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" w reżyserii Chrisa Columbusa, to ekranizacja pierwszego tomu przygód małego czarodzieja, który w mig po wydaniu powieści zyskał sobie miliony sympatyków na całym świecie. Film, który przyszło mi dziś oceniać, było mi dane widzieć wcześniej już kilka razy. Postanowiłem jednak, że wraz z tym podejściem, postaram się spojrzeć na film krytycznym okiem, nie natomiast okiem miłośnika przygód Pottera, którym, przyznaję się bez bicia, jestem.

 • Harry Potter i Czara Ognia

  Harry Potter i Czara Ognia (2005)

  [tab]Trudno dziś znaleźć kogokolwiek, kto nigdy nie słyszałby o Harrym Potterze, małym czarodzieju z Hogwartu, wykreowanym w wyobraźni brytyjskiej pisarki Joanne Kathleen Rowling. Słynny książkowy bohater, od 2001 roku regularnie pojawiał się na dużym ekranie. Zarówno kolejne książki, jak i ich ekranizacje z tomu na tom, oraz z filmu na film prezentowały coraz wyższy poziom. "Harry Potter i Więzień Azkabanu" został względnie ciepło przyjęty przez krytykę oraz widzów, co pozwalało mieć nadzieję, że część kolejna również potteromaniaków nie rozczaruje. Teraz, po ponad roku oczekiwania na kolejny obraz z małym czarodziejem mogę śmiało powiedzieć, że "Harry Potter i Czara Ognia" to produkcja obowiązkowa dla wszystkich miłośników fantasy, nie tylko dla zagorzałych potteromaniaków.

 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 cze 2018, 03:40 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka