• Martwica Mózgu

  Martwica Mózgu (1992)

  [tab]Już niejednokrotnie na forum wspominałem, że jestem miłośnikiem horrorów typu gore. Co to gore, podejrzewam, że większość wie - rodzaj filmu, najczęściej horroru, w którym twórcy nie szczędzą nam krwistych i brutalnych scen.

 • Legenda

  Legenda (2005)

  [tab]Jakiś czas temu, przeglądając nowy numer czasopisma "Fantastyka", natknąłem się na artykuł poświęcony najnowszemu filmowi Mariusza Pujszo. "Legenda"... polski horror. Brzmi nieprawdopodobnie. A jednak - w chwili gdy polacy bawią się w tworzenie coraz to słabszych komedii i sensacji, Pujszo uznał, że warto zaryzykować i nakręcił film grozy. Kiepski film grozy.

 • Lady Dracula

  Lady Dracula (1989)

  [tab]Kiedy będąc w supermarkecie umieszczałem w swoim koszyku film "Lady Dracula", nie wiedziałem, jak wielki błąd popełniam. Byłem przekonany że jest to kolejna dobra, choć nie wybijająca się z tłumu innych amerykańska produkcja grozy z lat osiemdziesiątych. I wszystko by się w sumie zgadzało, gdyby nie jeden zgrzyt: "Lady Dracula" nie jest produkcją dobrą. Wręcz przeciwnie. Jest to jeden z najsłabszych horrorów, jakie kiedykolwiek miałem okazję oglądać.

 • Krwawa masakra w Hollywood

  Krwawa masakra w Hollywood (2003)

  [tab]"Krwawa Masakra w Hollywood" przykuła moją uwagę głównie dzięki temu, iż jest to kolejny utwór Tobe'ego Hoopera, który już od wielu lat specjalizuje się w kręceniu horrorów. Po niezłej "Teksańskiej Masakrze Piłą Mechaniczną", którą na ekranach polskich kin mogliśmy oglądać nieco ponad dwa lata temu, miałem nadzieję, że "Krwawa Masakra w Hollywood" będzie trzymała chociażby podobny poziom. Niestety, przeliczyłem się. Nowy film Hoopera to kiepściuteńki obraz, na który tak naprawdę nie warto marnować czasu.

 • Kruk 3

  Kruk 3 (2001)

  [tab]Trzecią częśc Kruka kupiłem niemal pół roku temu w jednym z supermarketów, w wielkim koszu z filmami za pięć złotych. Jako, że z okładki wywnioskowałem, że najprawdopodobniej jest to horror, albo przynajmniej produkcja horroropodobna, zakupiłem film, zważając przy tym także na niską cenę.

 • Królestwo Niebieskie

  Królestwo Niebieskie (2005)

  [tab]W roku 1186 założone przez krzyżowców Królestwo Jerozolimy rozdzierały wewnętrzne spory, a jego istnieniu zagrażał rosnący w siłę arabski dowódca, Saladyn. Do Jerozolimy przybywali młodzi rekruci z Europy. Jednym z nich jest Godfrey, rycerz wracający do Francji w celu pozyskania nowych zołnierzy. Ale przyświeca mu tez inny cel - chce odnaleźć swojego syna z nieprawego łoża, który mimo początkowych odmów, w końcu decyduje się wyruszyć z ojcem do Ziemi Swiętej.

 • Król Skorpion

  Król Skorpion (2002)

  [tab]Trzy tysiące lat przed naszą erą, bezwzględnie ambitny człowiek o imieniu Memnon chce zapanować nad rozproszonymi ludami pustyni. Zgromadzona pod jego dowództwem armia przetacza się przez góry i równiny, podbijając i biorąc w niewolę wszystkich tych, którzy uszli spod jej mieczy. Ostatnim wrogiem Memnona okazuje się być zespół plemion pustyni, który wraz z arkadyjczykiem Mathyusem postanawia sprzeciwić się władcy zła.

 • Król Artur

  Król Artur (2004)

  [tab]"Król Artur" to film, na który czekałem z nieukrywanym utęsknieniem. Zachęcony przez bardzo ciekawy trailer, zignorowałem opinie krytyków, którzy w większości twierdzili, że owy obraz to spektakularna klapa. Po obejrzeniu muszę powiedzieć, że trochę przesadzili. Bo "Król Artur" z pewnością wyśmienity nie jest, ale nazwanie go klapą to absolutne nieporozumienie.

 • Kręgosłup Diabła

  Kręgosłup Diabła (2001)

  [tab]Hiszpania, koniec lat 30. Kraj objęty jest wojną domową. 12-letni Carlos trafia do sierocińca Santa Lucia, którym opiekują się wspierający republikanów nauczyciele. Jako nowy spotyka się z agresją dawnych mieszkańców domu. Okazuje się, że miejsce to skrywa niejedną tajemnicę. Krótko po przybyciu do sierocińca, chłopcu ukazuje się duch zamordowanego tu małego chłopca...

 • Kod da Vinci

  Kod da Vinci (2006)

  [tab]Każdy, kto odwiedza duże portale internetowe, słucha radia, ogląda telewizję, albo chociażby chodzi do kościoła, usłyszał o skandalu, jaki na całym świecie wywołał "Kod Leonarda da Vinci". Autor powieści, Dan Brown, szybko stał się głównym przeciwnikiem armii dowodzonej przez naszego słynnego ojca prowadzącego. Historia opowiedziana w książce sugerowała bowiem między innymi, że Maria Magdalena była żoną Jezusa, a Święty Graal to nic innego jak jej relikwie. Stało się to, co było nieuniknione - w wielu kręgach Brown został okrzyknięty bluźniercą. Niektórzy zaczęli doszukiwać się w tym prawdy. Inni w to uwierzyli. Nie zważano nawet na fakt, iż sam autor nazywa treść swojej książki 'fikcją literacką'. Sprawa nabrała jeszcze większego rozgłosu, gdy do kin weszła ekranizacja. Kościół Katolicki nawoływał do bojkotu filmu. Ja, mimo iż uważam się za osobę wierzącą, zignorowałem to i udałem się do kina. Niestety jednak stało się tak, że obejrzałem obraz Rona Howarda, nie przeczytawszy uprzednio książki. Trudno mi więc oceniać "Kod da Vinci" jako ekranizację. A jeśli chodzi o sam film - to mimo iż nie oczekiwałem po nim wiele, nie zawiodłem się.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 10 gru 2018, 05:47 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka