• Hostel

  Hostel (2005)

  [tab]Wczoraj miałem przyjemność/nieprzyjemność obejrzenia nowego filmu mało znanego, amerykańskiego reżysera Eli Rotha pt. Hostel (niech Was nie zmyli nazwisko Quentina Tarantino na plakatach reklamujących produkcję, jest tylko producentem). Powiem krótko: nie podobał mi się, a teraz zobaczcie dlaczego.

 • Diuna

  Diuna (1984)

  [tab]Wszyscy wiedzą, że jestem wielkim fanem twórczości Lyncha, reżysera wzbudzającego chyba tyleż samo niechęci co sympatii. Zastanawiam się przeto teraz: dlaczego jeszcze nie napisałem żadnej recenzji dzieła mojego mistrza? No cóż, teraz mam ku temu doskonałą okazję, ponieważ stałem się szczęśliwym posiadaczem "Diuny" na DVD. Ten klasyk s-f wg Prozy Franka Herberta doczekał się w sumie trzech ekranizacji, pierwsza - o której się teraz rozpisuję, druga z 2000 roku oraz trzecia pt. "Dzieci Diuny" z 2003 roku. Tej późniejszej nie widziałem, za to tę z 1984 bez przesady oglądałem jakieś 10 razy. Co ja widzę w tym filmie? Przekonajcie się czytając recenzję...

 • Dark Water

  Dark Water (2003)

  [tab]Nigdy nie byłem specjalnym miłośnikiem japońskich horrorów. Przyznaję się do tego na początku tej recenzji, aby później nie było pretensji. Jedyną produkcją z Kraju Kwitnącej Wiśni, która rzeczywiście mi się spodobała, była pierwsza część "Ring". Film ten był naprawdę dobry. Mimo to żadne inne produkcje japońskie, a zwłaszcza te w reżyserii Hideo Nakaty, nie potrafiły do mnie dotrzeć. Podobnie jest z "Dark Water".

 • Lochy i Smoki

  Lochy i Smoki (2000)

  [tab]"Lochy i Smoki" to, jak nietrudno się domyślić, film fantasy, którego akcja dzieje sie w świecie Greyhawk - standardowym świecie systemu RPG Dungeons & Dragons.

 • Kołyska Strachu

  Kołyska Strachu (2001)

  [tab]Do obejrzenia tego filmu nakłoniła mnie moja pasja muzyczna - mianowicie - Cradle of Filth. Fakt, występuje tam kilku członków tego zespołu i w zasadzie ta produkcja jest zrealizowana pod ich dyktando. Tym bardziej chciałam przekonać sie, co oni znów wymyślili. Nie było łatwo zdobyć kopię 'Cradle of Fear'. W kinach nigdy nie było tego filmu i pewnie nie będzie...Wiec zostały metody 'dobijania sie do kogoś, kto ma'. Udało sie. I tu moja radość sie skończyła...

 • Constantine

  Constantine (2005)

  [tab]Wieść, że do polskich kin wejdzie "Constantine", film będący ekranizacją słynnego komiksu "Hellblazer" przyjąłem z wątpliwą satysfakcją. Nigdy nie miałem okazji wnikliwie poznać pierwowzoru, jednak ogólny wgląd reżysera na poczynania Johna Constantine'a znacznie odbiegał od tego zaproponowanego w historiach obrazkowych. Obawiałem się, że obraz na który wydano wiele milionów dolarów, będzie w gruncie rzeczy produktem nie wartym uwagi. Jak się okazało, moje obawy były jak najbardziej na miejscu. Bo "Constantine" jest filmem znacznie słabszym, niż tego po nim oczekiwałem.

 • Boogeyman

  Boogeyman (2005)

  [tab]Film "Boogeyman" od początku nie miał w sobie tego czegoś, czym mógłby mnie zaciągnąć przed duży ekran. Premiera obrazu miała miejsce trzeciego czerwca, podczas gdy ja dostałem go w swoje ręce dopiero w połowie listopada. Do kina nie wybrałem się, zniechęcony opiniami naszych forumowiczów oraz użytkowników serwisu Filmweb. Mimo to, produkcja ta ponoć bardzo dobrze sprzedała się w Stanach Zjednoczonych...

 • Blade 2: Wieczny Łowca

  Blade 2: Wieczny Łowca (2002)

  [tab]Jakiś czas temu miałem okazję obejrzeć i zrecenzować pierwszą ekranizację komiksu o Bladzie. Powstały osiem lat temu obraz nie był cudem kinematografii, niemniej wspominam go ciepło. Kiedy udałem się do miejscowej wypożyczalni płyt DVD z zamiarem pożyczenia drugiej części, byłem już nafaszerowany niepochlebnymi opiniami o tym filmie. Jak się później okazało, owe niepochlebne opinie były całkiem słuszne. "Blade 2: Wieczny Łowca" to obraz niezwykle przeciętny, żeby nie powiedzieć słaby.

 • Blade: Wieczny Łowca

  Blade: Wieczny Łowca (1999)

  [tab]"Blade: Wieczny Łowca" to film oparty na bestsellerowej serii komiksów. Tytułowy bohater jest człowiekiem o wampirzym pochodzeniu. Istotą o nadnaturalnej sile, ale też zupełnie naturalnej rządzy krwi... Za zadanie obiera sobie uwolnienie świata od żywych trupów, w czym pomaga mu jego trener, siedzący w tym fachu od lat. Poza oczywistym pragnieniem wyplenienia wampirzego zła ze świata, Blade posiada też prywatną motywację - pomścić śmierć matki, która zginęła pogryziona przez wampira.

 • Batman: Początek

  Batman: Początek (2005)

  [tab]Któż z nas nie zna Batmana, Mrocznego Rycerza, który po stracie rodziców stanął naprzeciw złu i zepsuciu w rodzinnym Gotham City? Wśród miłośników science-fiction zapewne nie ma osoby, która nie słyszałaby o tej postaci ani słowa. Teraz, w osiem lat po nieudanej produkcji "Batman i Robin", Christopher Nolan zrobił film, który miał w swoich zamierzeniach załagodzić niesmak, wzbudzony wśród fanów po poprzednich dwóch nieudanych produkcjach. Z pewnością nie było to łatwe zadanie - ale udało się! Po tym długim czasie na ekranach kin pojawił się obraz, będący najlepszą ekranizacją przygód superbohatera. "Batman: Początek", bo o nim mowa, nie tylko spełnił, ale też znacznie przewyższył oczekiwania, które wobec niego żywiłem.

Copyright © 2004-2017 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 sie 2017, 21:33 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka