• King Kong

  King Kong (1976)

  [tab]W chwili gdy piszę te słowa, temat King Konga, ogromnej i przerażającej małpy z afrykańskiej dżungli jest niezwykle aktualny. Miesiąc temu bowiem na ekrany polskich kin weszła kolejna produkcja filmowa z Kongiem w roli głównej, tym razem w reżyserii doskonałego reżysera Petera Jacksona, znanego wszystkim głównie z ekranizacji Władcy Pierścieni. Tuż przed premierą najnowszego dzieła Jacksona, czasopismo "Naj" uraczyło swoich czytelników bardzo ciekawym dodatkiem. Do gazety dołączono słynny film Johna Guillermina z 1976 roku, przez wielu uważany za najlepszy powstały dotychczas obraz przedstawiający przygody kolosalnej małpy.

 • Ja, Robot

  Ja, Robot (2004)

  [tab]Miałem wielkiego farta, że zdołałem obejrzeć ten film w kinie. Jako, że do lepszych kin mam sporo ponad dwadzieścia kilometrów, nie było czasu żeby się do któregoś z nich udać. Szczęśliwym trafem jednak, z całą bandą znajomych, pojechaliśmy do kina w ostatni dzień emitowania seansów.

 • Inni

  Inni (2002)

  [tab]Zamiast tradycyjnych dla mnie wstępów, na początku powiem tylko, że "Inni" to jeden z niewielu horrorów, które potrafiły mnie naprawdę przestraszyć. Dawno nie było tak przerażającej produkcji.

 • Hostel

  Hostel (2005)

  [tab]Zanim wybrałem się do kina na "Hostel", miałem przyjemność, lub jak kto woli - nieprzyjemność, przeczytać wiele niepochlebnych, niekiedy wręcz druzgocących opinii na temat tego filmu. Dzień przed zaplanowanym już od dłuższego czasu wyjazdem do Multikina, dostałem recenzję od Logana, która bynajmniej również "Hostela" nie chwaliła. Nie zraziło mnie to jednak - mimo wszystko chciałem się przekonać, czy to, co według opinii mas zawierał ten obraz - czyli brutalność, nadmierne rozerotyzowanie i nienajlepsza wizja naszych południowych sąsiadów, zostało produkcji Eli'ego Rotha słusznie zarzucone.

 • Hero

  Hero (2002)

  [tab]Umieszczając płytkę z "Hero" w odtwarzaczu DVD, miałem nadzieję, że zobaczę oryginalny, przejmujący i efektowny film, który będzie czymś na kształt chińskiej wersji "Ostatniego Samuraja". Byłem też ciekaw, jak będzie wyglądało największe kinowe przedsięwzięcie, którego w tamtym kraju kiedykolwiek się podjęto. Ostatecznie jednak jest to obraz rzeczywiście oryginalny, i efektowny. Niestety, niezbyt przejmujący.

 • Harry Potter i Kamień Filozoficzny

  Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001)

  [tab]"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" w reżyserii Chrisa Columbusa, to ekranizacja pierwszego tomu przygód małego czarodzieja, który w mig po wydaniu powieści zyskał sobie miliony sympatyków na całym świecie. Film, który przyszło mi dziś oceniać, było mi dane widzieć wcześniej już kilka razy. Postanowiłem jednak, że wraz z tym podejściem, postaram się spojrzeć na film krytycznym okiem, nie natomiast okiem miłośnika przygód Pottera, którym, przyznaję się bez bicia, jestem.

 • Harry Potter i Czara Ognia

  Harry Potter i Czara Ognia (2005)

  [tab]Trudno dziś znaleźć kogokolwiek, kto nigdy nie słyszałby o Harrym Potterze, małym czarodzieju z Hogwartu, wykreowanym w wyobraźni brytyjskiej pisarki Joanne Kathleen Rowling. Słynny książkowy bohater, od 2001 roku regularnie pojawiał się na dużym ekranie. Zarówno kolejne książki, jak i ich ekranizacje z tomu na tom, oraz z filmu na film prezentowały coraz wyższy poziom. "Harry Potter i Więzień Azkabanu" został względnie ciepło przyjęty przez krytykę oraz widzów, co pozwalało mieć nadzieję, że część kolejna również potteromaniaków nie rozczaruje. Teraz, po ponad roku oczekiwania na kolejny obraz z małym czarodziejem mogę śmiało powiedzieć, że "Harry Potter i Czara Ognia" to produkcja obowiązkowa dla wszystkich miłośników fantasy, nie tylko dla zagorzałych potteromaniaków.

 • Grobowce Ślepej Śmierci

  Grobowce Ślepej Śmierci (1971)

  [tab]Filmy o żywych trupach, mimo szczerej sympatii, budzą we mnie zawsze ambiwalentne uczucia. Z jednej strony zdecydowana większość z nich nie grzeszy ani ciekawą fabułą, ani dobrym aktorstwem. Z drugiej strony mają często niesamowity klimat, którego próżno szukać w nowoczesnych horrorach. No i sentyment budzą we mnie ciała pokryte tonami makijażu, gnijące kończyny, wyszczerzone zęby i martwe ślepia.

 • Gothika

  Gothika (2004)

  [tab]Miranda Grey jest psychologiem pracującym w szpitalu psychiatrycznym. Codziennie widzi nieszczęsnych osobników, którym coś lub ktoś odebrało rozum. Stara się im pomagać najlepiej, jak tylko potrafi. Dochodzi jednak do podejrzenia, że zabiła swojego męża, Douga, który jednocześnie jest dyrektorem szpitala. Z Mirandą dzieją się dziwne rzeczy, i w końcu zostaje zamknięta w tym samym szpitalu, w którym jeszcze niedawno pracowała, z osobami, którym nie tak dawno temu pomagała jak mogła.

 • Godsend

  Godsend (2004)

  [tab]Po śmierci ukochanego syna, pogrążone w rozpaczy małżeństwo zwraca się do eksperta w dziedzinie genetyki, aby ten w nielegalnym eksperymencie sklonował ich dziecko. Jednak po eksperymencie okazuje się, że ich ukochany Adam nie jest już tą samą osobą...

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 lis 2018, 18:43 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka