• Głosy

  Głosy (2005)

  [tab]Wybierając się do kina na "Głosy" miałem nadzieję obejrzeć dobry dreszczowiec, których ostatnio jak na lekarstwo. Zwłaszcza, że historia opowiedziana w filmie wiąże się z duchami oraz podobnymi im zjawiskami nadprzyrodzonymi. Niestety, z nadziei nici - Geoffrey Sax uraczył nas bowiem dziełem nadzwyczaj przeciętnym, nie wybijającym się z tłumu pośród innych, podobnych obrazów.

 • Gabinet Doktora Caligari

  Gabinet Doktora Caligari (1920)

  [tab]Lata dwudzieste minionego wieku to okres, kiedy w życie zaczynał wchodzić jeden z najnowszych technicznych wynalazków człowieka. Kino, bo o nim mowa, stało się wówczas jedną z najpopularniejszych rozrywek - choć nie każdy oczywiście mógł sobie na filmowe uciechy pozwolić, była to bowiem technologia bardzo świeża i na topie, podobnie jak dzisiaj ma to miejsce w przypadku kina Imax. Tak czy owak, na początku minionego stulecia wykształcił się w Niemczech ekspresjonistyczny nurt filmowy. Opisywana przeze mnie produkcja to jedno z najpopularniejszych i najmocniej wiązanych z ekspresjonizmem dzieł.

 • Eksperyment

  Eksperyment (2003)

  [tab]"Eksperyment" to jeden z filmów, które miałem okazję nabyć w supermarkecie za niepokojąco nisko cenę dziewięciu złotych. Tym razem jednak się nie zrażałem, gdyż jak ostatnio zauważyłem, kiedy tylko znajduję się w owym supermarkecie, koszyk ten to stały punkt programu - gdyż po niezwykle niskiej cenie można dostać naprawdę dobre filmy. Nie inaczej było z "Eksperymentem".

 • Egzorcyzmy Emily Rose

  Egzorcyzmy Emily Rose (2005)

  [tab]Hellraiser. Faust. Martwica Mózgu. Piątek trzynastego. Laleczka Chucky. Każdy, kto posiada jako taką styczność z horrorem, zna, a przynajmniej powinien znać wszystkie te tytuły. Wymienione przeze mnie filmy mają jednak to do siebie, że wydarzenia w nich przedstawiane nigdy nie miały miejsca. Od czasu do czasu powstają natomiast horrory oparte w mniejszym lub większym stopniu na prawdziwych zdarzeniach. Jednym z takim obrazów jest najnowsze dzieło Scotta Derricksona, noszące tytuł "Egzorcyzmy Emily Rose".

 • Egzorcysta: Początek

  Egzorcysta: Początek (2005)

  [tab]"Egzorcysta", horror z 1973 roku, nakręcony na podstawie książki Williama Petera Blatty o tym samym tytule, przez wielu był nazywany jednym z najlepszych filmów grozy naszych czasów. Teraz, w trzydzieści lat od jego premiery, Renny Harlin podjął się niezwykle trudnego zadania - w jego zamierzeniach było stworzenie nowego filmu ze słynnym ojcem Merrinem w roli głównej. Filmu, którego akcja miała poprzedzać wydarzenia z obrazu z 1973 roku. Stworzyć - stworzył. Ale zamiast dobrego horroru, nakręcił mizerny obrazik, który do pięt nie dorasta filmowi sprzed trzydziestu lat.

 • Dracula: Książę Ciemności

  Dracula: Książę Ciemności (1966)

  [tab]Christopher Lee to moim zdaniem bardzo dobry aktor. A jaki płodny! Tylko w roku 1966, gdy powstawał "Drakula: Książę ciemności", Lee grał w pięciu różnych filmach. Jego dorobek naprawdę robi wrażenie: w ciągu blisko 60 lat kariery aktorskiej grał w blisko 230 produkcjach, w tym dziesięciu o Drakuli!

 • Doom

  Doom (2005)

  [tab]"Doom". Dla niektórych osób jest to angielskie słowo, które po polsku tłumaczymy jako 'los', 'przeznaczenie' lub w drugorzędnym znaczeniu 'skazywać'. Dla innych natomiast jest to tytuł wspaniałej gry komputerowej. Gry, która jako jedna z pierwszych dawał graczowi możliwość oglądania wirtualnego świata z perspektywy pierwszej osoby. "Doom" doczekał się trzech części... a jego ekranizacja wchodzi na ekrany kin w dwa lata po premierze "Doom III".

 • Dominion

  Dominion (2005)

  [tab]"Egzorcysta: Początek" gościł na ekranach polskich kin niemal rok temu. Nie był to zbyt dobry film, wręcz przeciwnie. Oczekiwano po nim bardzo wiele, a tymczasem Renny Harlin zaserwował nam coś bardzo przeciętnego. Mało kto wie, iż pierwotnie to nie ten film miał być wyświetlany na ekranach. Pierwotną wersją był "Dominion", i to on miał się ukazać pod nazwą "Egzorcysty: Początek". Obraz Schradera nie spodobał się jednak producentom i postanowiono wydać go w późniejszym czasie na DVD.

 • Dom Woskowych Ciał

  Dom Woskowych Ciał (2005)

  [tab]Wobec "Domu Woskowych Ciał" nie żywiłem żadnych większych nadziei. Wybierając się na niego do kina byłem przekonany, że zobaczę zupełnie beznadziejną produkcję, o której nie da się powiedzieć nic dobrego. I niestety miałem rację, bo film ten mogę uznać za jeden z najgorszych horrorów, jakie kiedykolwiek przyszło mi obejrzeć.

 • Dom na przeklętym wzgórzu

  Dom na przeklętym wzgórzu (1999)

  [tab]Nawiedzone domy to idealny, zdawałoby się, materiał na nakręcenie horroru. Nawet jeśli niektórzy twierdzą, iż został on już wyeksploatowany do granic możliwości, to reżyserzy najwyraźniej się tym nie zrażają i kręcą coraz to kolejne filmy o opuszczonych rezydencjach, w których działają nadprzyrodzone siły. Wystarczy wspomnieć choćby o "Boogeymanie", "Nawiedzonym" czy "Amityville". W moje ręce natomiast wpadł niedawno "Dom na Przeklętym Wzgórzu", będący remakiem filmu z 1959 roku. Liczyłem, że przyjdzie mi obejrzeć dobry technicznie, trzymający w napięciu horror. Niestety, zawiodłem się. "Dom na przeklętym wzgórzu" to film, nie boję się tego powiedzieć, słaby.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 lis 2018, 18:39 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka