• Grobowce Ślepej Śmierci

  Grobowce Ślepej Śmierci (1971)

  [tab]Filmy o żywych trupach, mimo szczerej sympatii, budzą we mnie zawsze ambiwalentne uczucia. Z jednej strony zdecydowana większość z nich nie grzeszy ani ciekawą fabułą, ani dobrym aktorstwem. Z drugiej strony mają często niesamowity klimat, którego próżno szukać w nowoczesnych horrorach. No i sentyment budzą we mnie ciała pokryte tonami makijażu, gnijące kończyny, wyszczerzone zęby i martwe ślepia.

 • Gothika

  Gothika (2004)

  [tab]Miranda Grey jest psychologiem pracującym w szpitalu psychiatrycznym. Codziennie widzi nieszczęsnych osobników, którym coś lub ktoś odebrało rozum. Stara się im pomagać najlepiej, jak tylko potrafi. Dochodzi jednak do podejrzenia, że zabiła swojego męża, Douga, który jednocześnie jest dyrektorem szpitala. Z Mirandą dzieją się dziwne rzeczy, i w końcu zostaje zamknięta w tym samym szpitalu, w którym jeszcze niedawno pracowała, z osobami, którym nie tak dawno temu pomagała jak mogła.

 • Godsend

  Godsend (2004)

  [tab]Po śmierci ukochanego syna, pogrążone w rozpaczy małżeństwo zwraca się do eksperta w dziedzinie genetyki, aby ten w nielegalnym eksperymencie sklonował ich dziecko. Jednak po eksperymencie okazuje się, że ich ukochany Adam nie jest już tą samą osobą...

 • Głosy

  Głosy (2005)

  [tab]Wybierając się do kina na "Głosy" miałem nadzieję obejrzeć dobry dreszczowiec, których ostatnio jak na lekarstwo. Zwłaszcza, że historia opowiedziana w filmie wiąże się z duchami oraz podobnymi im zjawiskami nadprzyrodzonymi. Niestety, z nadziei nici - Geoffrey Sax uraczył nas bowiem dziełem nadzwyczaj przeciętnym, nie wybijającym się z tłumu pośród innych, podobnych obrazów.

 • Gabinet Doktora Caligari

  Gabinet Doktora Caligari (1920)

  [tab]Lata dwudzieste minionego wieku to okres, kiedy w życie zaczynał wchodzić jeden z najnowszych technicznych wynalazków człowieka. Kino, bo o nim mowa, stało się wówczas jedną z najpopularniejszych rozrywek - choć nie każdy oczywiście mógł sobie na filmowe uciechy pozwolić, była to bowiem technologia bardzo świeża i na topie, podobnie jak dzisiaj ma to miejsce w przypadku kina Imax. Tak czy owak, na początku minionego stulecia wykształcił się w Niemczech ekspresjonistyczny nurt filmowy. Opisywana przeze mnie produkcja to jedno z najpopularniejszych i najmocniej wiązanych z ekspresjonizmem dzieł.

 • Eksperyment

  Eksperyment (2003)

  [tab]"Eksperyment" to jeden z filmów, które miałem okazję nabyć w supermarkecie za niepokojąco nisko cenę dziewięciu złotych. Tym razem jednak się nie zrażałem, gdyż jak ostatnio zauważyłem, kiedy tylko znajduję się w owym supermarkecie, koszyk ten to stały punkt programu - gdyż po niezwykle niskiej cenie można dostać naprawdę dobre filmy. Nie inaczej było z "Eksperymentem".

 • Egzorcyzmy Emily Rose

  Egzorcyzmy Emily Rose (2005)

  [tab]Hellraiser. Faust. Martwica Mózgu. Piątek trzynastego. Laleczka Chucky. Każdy, kto posiada jako taką styczność z horrorem, zna, a przynajmniej powinien znać wszystkie te tytuły. Wymienione przeze mnie filmy mają jednak to do siebie, że wydarzenia w nich przedstawiane nigdy nie miały miejsca. Od czasu do czasu powstają natomiast horrory oparte w mniejszym lub większym stopniu na prawdziwych zdarzeniach. Jednym z takim obrazów jest najnowsze dzieło Scotta Derricksona, noszące tytuł "Egzorcyzmy Emily Rose".

 • Egzorcysta: Początek

  Egzorcysta: Początek (2005)

  [tab]"Egzorcysta", horror z 1973 roku, nakręcony na podstawie książki Williama Petera Blatty o tym samym tytule, przez wielu był nazywany jednym z najlepszych filmów grozy naszych czasów. Teraz, w trzydzieści lat od jego premiery, Renny Harlin podjął się niezwykle trudnego zadania - w jego zamierzeniach było stworzenie nowego filmu ze słynnym ojcem Merrinem w roli głównej. Filmu, którego akcja miała poprzedzać wydarzenia z obrazu z 1973 roku. Stworzyć - stworzył. Ale zamiast dobrego horroru, nakręcił mizerny obrazik, który do pięt nie dorasta filmowi sprzed trzydziestu lat.

 • Dracula: Książę Ciemności

  Dracula: Książę Ciemności (1966)

  [tab]Christopher Lee to moim zdaniem bardzo dobry aktor. A jaki płodny! Tylko w roku 1966, gdy powstawał "Drakula: Książę ciemności", Lee grał w pięciu różnych filmach. Jego dorobek naprawdę robi wrażenie: w ciągu blisko 60 lat kariery aktorskiej grał w blisko 230 produkcjach, w tym dziesięciu o Drakuli!

 • Doom

  Doom (2005)

  [tab]"Doom". Dla niektórych osób jest to angielskie słowo, które po polsku tłumaczymy jako 'los', 'przeznaczenie' lub w drugorzędnym znaczeniu 'skazywać'. Dla innych natomiast jest to tytuł wspaniałej gry komputerowej. Gry, która jako jedna z pierwszych dawał graczowi możliwość oglądania wirtualnego świata z perspektywy pierwszej osoby. "Doom" doczekał się trzech części... a jego ekranizacja wchodzi na ekrany kin w dwa lata po premierze "Doom III".

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 mar 2019, 01:24 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka