• Boogeyman

  Boogeyman (2005)

  [tab]Film "Boogeyman" od początku nie miał w sobie tego czegoś, czym mógłby mnie zaciągnąć przed duży ekran. Premiera obrazu miała miejsce trzeciego czerwca, podczas gdy ja dostałem go w swoje ręce dopiero w połowie listopada. Do kina nie wybrałem się, zniechęcony opiniami naszych forumowiczów oraz użytkowników serwisu Filmweb. Mimo to, produkcja ta ponoć bardzo dobrze sprzedała się w Stanach Zjednoczonych...

 • Blade 2: Wieczny Łowca

  Blade 2: Wieczny Łowca (2002)

  [tab]Jakiś czas temu miałem okazję obejrzeć i zrecenzować pierwszą ekranizację komiksu o Bladzie. Powstały osiem lat temu obraz nie był cudem kinematografii, niemniej wspominam go ciepło. Kiedy udałem się do miejscowej wypożyczalni płyt DVD z zamiarem pożyczenia drugiej części, byłem już nafaszerowany niepochlebnymi opiniami o tym filmie. Jak się później okazało, owe niepochlebne opinie były całkiem słuszne. "Blade 2: Wieczny Łowca" to obraz niezwykle przeciętny, żeby nie powiedzieć słaby.

 • Blade: Wieczny Łowca

  Blade: Wieczny Łowca (1999)

  [tab]"Blade: Wieczny Łowca" to film oparty na bestsellerowej serii komiksów. Tytułowy bohater jest człowiekiem o wampirzym pochodzeniu. Istotą o nadnaturalnej sile, ale też zupełnie naturalnej rządzy krwi... Za zadanie obiera sobie uwolnienie świata od żywych trupów, w czym pomaga mu jego trener, siedzący w tym fachu od lat. Poza oczywistym pragnieniem wyplenienia wampirzego zła ze świata, Blade posiada też prywatną motywację - pomścić śmierć matki, która zginęła pogryziona przez wampira.

 • Batman: Początek

  Batman: Początek (2005)

  [tab]Któż z nas nie zna Batmana, Mrocznego Rycerza, który po stracie rodziców stanął naprzeciw złu i zepsuciu w rodzinnym Gotham City? Wśród miłośników science-fiction zapewne nie ma osoby, która nie słyszałaby o tej postaci ani słowa. Teraz, w osiem lat po nieudanej produkcji "Batman i Robin", Christopher Nolan zrobił film, który miał w swoich zamierzeniach załagodzić niesmak, wzbudzony wśród fanów po poprzednich dwóch nieudanych produkcjach. Z pewnością nie było to łatwe zadanie - ale udało się! Po tym długim czasie na ekranach kin pojawił się obraz, będący najlepszą ekranizacją przygód superbohatera. "Batman: Początek", bo o nim mowa, nie tylko spełnił, ale też znacznie przewyższył oczekiwania, które wobec niego żywiłem.

 • Batman

  Batman (1989)

  [tab]Mniej więcej miesiąc temu miałem okazję obejrzeć "Batman: Początek". Film ten zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, i zachęcony nim sięgnąłem po czteropak z wszystkimi poprzednimi ekraniacjami komiksu o człowieku-nietoperzu. Postanowiłem, że obejrzę je wszystkie w kolejności chronologicznej, a więc na pierwszy ogień poszedł "Batman" z 1989 roku, w reżyserii Tima Burtona.

 • Basen

  Basen (2001)

  [tab]Kupując "Basen" spodziewałem się, że będę miał (nie)przyjemność obejrzeć raczej kiepski film. Czego można się w końcu spodziewać po produkcji leżącej w hipermarkecie w ogromnym koszu z napisem "Teraz tylko 19zł"? Film był też bardzo mało znany. Gdy zajechałem już do domu i połączyłem się z Internetem, okazało się, że mało która wyszukiwarka znajduje choćby jeden trafny wynik na moje zapytanie.

 • Amityville

  Amityville (2005)

  [tab]"Amityville" to nowa produkcja twórców słynnej "Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną". Idąc na nią do kina, nie spodziewałem się czegoś specjalnie nowatorskiego. Ot, typowy horror klasy B, który garściami będzie brał z innych podobnych produkcji, dając niewiele od siebie. I miałem rację, bo w istocie tak jest. "Amityville" to film dobry, ale nie reprezentuje sobą nic, czego nie przyszło mi zobaczyć w podobnych obrazach.

 • Aleksander

  Aleksander (2005)

  [tab]Aleksander był filmem od dawna wyczekiwanym. W każdym większym kinie zapowiedzi pojawiały się już latem 2004 roku. Dawało to nadzieję, że produkcja okaże się genialna. Hmm... przed kilkoma minutami wróciłem z kina. Aleksander mimo oczekiwań, nie jest produkcją genialną. Nie można powiedzieć, by zawiódł oczekiwania widzów w pełnej krasie, muszę jednak przyznać, że spodziewałem się czegoś lepszego.

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 10 gru 2018, 05:48 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka